Czas zajęć: 60minut

Wielkość grupy: do 5 osób

Wiek grupy:

  • 8mż-18mż,
  • 1,5-3,
  • 3-6,
  • 1-5

AKTUALNY GRAFIK ZAJĘĆ

REGULAMIN ZAJĘĆ

Każde zajęcia dostosowane są do danej grupy wiekowej. Ważne byśmy pamiętali, że małe dzieci potrzebują dużo czasu aby poczuć się bezpiecznie i dopiero potem ruszyć w pełne, radosne odkrywanie świata. Warto brać udział w zajęciach regularnie, aby doświadczyć procesu budowania się grupy, tworzenia  więzi z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, przyjemności oglądania rozwoju swojego (i nie tylko) dziecka.

Czym są Sensoryczne Grupy Zabawowe:

Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Na zajęciach dzieci w naturalny sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych. Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój dziecka, są świetną zabawą dla dzieci. Spotykamy się, aby wesprzeć dzieci w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.

Zajęcia te powstały również z myślą o Rodzicach, aby wesprzeć ich w rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia, aby móc podzielić się wątpliwościami i porozmawiać o emocjach, jakie towarzyszą nam z maluchami na co dzień. A przede wszystkim – aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny, domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz.

Jak się bawimy?

Zajęcia są prowadzone według autorskiego pomysłu. Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje dzieciom, a głównie maluchom poczucie bezpieczeństwa, które pozwala przewidzieć, co nastąpi po sobie. Zajęcia mają charakter rozwojowy, edukacyjny, zabawowy i nastawiony na działanie, nie na efekt. Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu.

Zajęcia przeplatane są zabawami relacyjnymi, aktywnościami z pedagogiki Montessori, zabawami sensorycznymi/plastycznymi.

Po prostu poznajemy świat wielozmysłowo!

Instagram