„Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle.” – Maria Montessori

Sensoplaneta

To miejsce, gdzie dzieci mają możliwość poznawania świata wszystkimi zmysłami na różnych zajęciach dopasowanych do wieku. Zajęcia mają charakter rozwojowy, edukacyjny, zabawowy i nastawiony na działanie, nie na efekt.
Są to m.in. zajęcia sensoryczne, plastyczne, różne warsztaty, a to wszystko przeplatane pedagogiką Montessorii i Reggio Emilia oraz ideą Rodzicielstwa Bliskości.

Pomysł zajęć powstała z miłości do pracy z dziećmi i niezwykłych możliwości jakie w nich tkwią, kiedy pozwolimy im na swobodę i kreatywność. Chcę by było to miejsce przyjazne, wspierające rodziny z dziećmi i sprzyjające wspólnej integracji.

Kadra

Nasze zajęcia prowadzone są przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę, dla której praca z dziećmi to lata doświadczeń a przede wszystkim prawdziwa pasja.

Danuta Woźniak – pomysłodawczyni i założycielka Sensoplaneta w Szczecinie. Jest energiczna, pełna pasji i kreatywna. Miłość do nauczania dzieci odnalazła już w czasie studiów.

Danusia z wykształcenia jest pedagogiem resocjalizacyjnym i nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej, w tym nauczycielem Montessori. Ma także kwalifikacje do wczesnego nauczania języka angielskiego,

Pracę z dziećmi zaczęła w roku 2014, tak naprawdę od razu kiedy skończyła studia. I nie wyobraża sobie siebie w innym zawodzie! Przez pierwsze 4 lata po studiach pracowała w żłobku i przedszkolu o profilu Montessori w Opolu i to tam zakochała się w tej metodzie, która jest w jej sercu do dziś, jak również inne alternatywne metody edukacji.

Instagram